Vampire Academy

3. května 2014 v 11:15 | Misell :] |  Filmy
posterKonečně jsou přeložené titulky na dlouhoočekávaný film! Teda aspoň v mojím případě. Strašně jsem se těšila, až film vyjde v dobré kvalitě. Musím říct, že film mě překvapil, sice je mi nesympatická představitelka Lissy, ale dá se to vydržet. Na druhou stranu je pravda, že kníhám se film nevyrovná :)

Děj: Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Juls Juls | 3. května 2014 v 23:04 | Reagovat

Mně se film líbil hodně, ale jasně, na knížky prostě nic nemá. ;) A Lisu nemusím ani v knížce, takže... :D Na druhou stranu se mi vážně líbila Rose. ;) A Dimitrije jsem si představovala úplně jinak - vyššího, svalnatějšího a hezčího, ale musím říct, že na konci filmu jsem do něj byla stejně zamilovaná jako do knižního Dimitrije. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama