Životopis

1. ledna 2012 v 14:35 | Tes!:) and Misell! :] |  Dawn Summers
Dawn je mystický Klíč, který tu byl snad odjakživa, jeho původ je ale záhadou. Ukrývá se v něm nepředstavitelná síla, dokáže totiž otevřít bránu mezi dimenzemi. Klíč není dobrý ani zlý, záleží na záměrech osoby, která by ho chtěla použít. Aby nebyl zneužit, dostali ho do opatrování mniši v českém klášteře. V roce 1999 se v našem světě objevila Glory, která potřebovala Klíč k návratu do své domovské dimenze. Mniši před ní museli Klíč ukrýt, a tak mu dali lidskou podobu a poslali Přemožitelce, aby ho chránila.
V té době se v životě Buffy a jejích přátel objevuje Buffyina čtrnáctiletá sestra Dawn, mladší dcera Joyce a Hanka Summersových. Mniši všem implantovali vzpomínky na Dawn a sama Dawn neměla ani potuchy o svém pravém původu, bylo to jako by s Buffy vyrůstala odmalička. Jen duševně nemocní a lidé žijící na okraji reality, jsou schopni vidět, že Dawn není opravdová. Když se Buffy dostala do hlubokého tranzu, zjistila, že s její sestrou není něco v pořádku a od mnicha, který Dawn stvořil, se dozvěděla pravdu - Dawn není její sestra, ale mystický Klíč, který má chránit.
Dawn začala mít podezření, že něco není v pořádku. Vkradla do Magic Shopu a přečetla si Gilesovi poznámky, ze kterých zjistila, co doopravdy je. Skutečnost, že je jen nějaká kapalina, nevzala moc dobře, ale Buffy a Joyce jí nakonec dokázaly, že ji mají rády a ona stále patří do rodiny. Glory ovšem po Klíči nikdy nepřestala pátrat, protože jen s jeho pomocí se může otevřít portál. Otevření portálu by ovšem způsobilo protnutí všech dimenzí mezi touto a Gloryinou, a to by vedlo ke zničení celého světa. Buffy tedy chrání Dawn ze všech sil, ale Glory se nakonec totožnost Klíče dozví a Dawn unese. Během krvavého obřadu, při kterém má krev Dawn otevřít portál, přiběhne své sestře na pomoc Buffy. Ale už je pozdě, portál se otevírá. Buffy, aby zachránila svoji sestru i svět, skáče do portálu a umírá.
O Dawn se začaly starat Willow a Tara, které se nastěhovali do domu Summersových. Naštěstí pro Dawn, byla Willow schopná Buffy přivést zpět mezi živé a Buffy se tak mohla ujmout role její náhradní matky. Dawn, které se nedostávalo moc pozornosti, začala krást a stala se z ní kleptomanka. Buffy na to přišla a její vztah s Dawn se zlepšil. V šestnácti letech nastoupila do nově postavené Sunnydaleské střední. Když se v Sunnydale objevilo První Zlo, začala Dawn pomáhat Gilesovi a stal se zní "pozorovatel junior". Před finální bitvou se Buffy pokusila poslat svou sestru někam hodně daleko, ale Dawn se k ní vrátila a v bitvě jí pomohla. Nyní žije s Buffy v Římě, kam chodí i do školy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama