Život

1. ledna 2012 v 14:41 | Tes!:) and Misell! :] |  Rupert Giles
Rupert Giles se narodil v Anglii do rodiny pozorovatelů, kterými byli jeho otec a babička. Mladý Giles byl velmi zklamaný, když zjistil, že je odsouzen dělat pozorovatele, zatímco se chtěl stát pilotem nebo obchodníkem. Navštěvoval univerzitu Oxford, kde studoval historii a spřátelil se Ethanem Raynem. A protože se nechtěl smířit se svým osudem, začal se se svými přáteli (kteří mu říkali Trhač) zabývat okultismem a při jednom experimentu stvořili démona Eyghona. Giles se nakonec vzpamatoval a přijal svůj osud. Začal pracovat jako kurátor v muzeu a když mu Rada pozorovatelů přidělila Buffy, odstěhoval se do Sunnydale. Tam si našel práci jako školní knihovník a zároveň dělal pozorovatele Buffy. Jeho svěřenkyně ho zpočátku odmítala přijmout, ale brzy se stali dobrým týmem a jejich vztah spíš připomíná otce a dceru.
Giles si v Sunnydale nenašel mnoho přátel, zaujala ho profesorka výpočetní techniky Jenny Calendarová, se kterou se, i přes jejich rozdílné názory, sblížil. Jejich vztah ale netrval dlouho, protože Jenny byla zabita Angelusem. Jednu noc strávil s Joyce, Buffyinou matkou, když byli pod vlivem okouzleného cukroví, které z nich učinilo teenagery. Na Buffyiny osmnácté narozeniny musel on i Buffy projít testem, Buffy prošla ale Giles ne. Radě pozorovatelů se nelíbil jeho otcovský vztah k Buffy, a tak byl Giles odvolán ze své funkce. Přestože Buffy měla nového pozorovatele, Giles se o ní dál staral a podporoval ji v jejím úsilí. Giles je sečtělý a velmi inteligentní, umí hrát na kytaru, číst pěti jazyky a je-li to nezbytné pomůže i v boji. Jako správný angličan má rád čaj a pohrdá kávou.
Poté co byla zničena Sunnydaleská střední, přichází o práci a užívá si rok volna. Někdy si zahraje na kytaru v místní kavárně a pár dnů stráví se svou přítelkyní Olivií. Později se stal majitelem obchodu s magií a za partnera si přibral Anyu. Když se Buffy potřebovala dozvědět víc o démonce Glory, přijela Rada pozorovatelů do Sunnydale s tím, že Buffy musí podstoupit několik zkoušek. U druhé zkoušky došla Buffy trpělivost a vynutila si po Radě, aby byl Giles znovu jmenován jejím pozorovatelem. Poté co Buffy zemřela, neměl Giles proč zůstávat v Sunnydale a odjel do Anglie. Když byla Buffy vzkříšena, znovu se vrátil a snažil se Buffy pomoci. Po čase si však uvědomil, že Buffy se potřebuje naučit nezávislosti, a tak s těžkým srdce znovu odjíždí. Po několika měsících se od čarodějnice v Anglii dozví, co se děje s Willow a proto se vrací do Sunnydale nadopován magickou silou, aby ji zastavil. To se nakonec podaří Alexovi a Willow odjíždí s Gilesem do Anglie, kde ji Giles učí, jak svou moc držet pod kontrolou. Willow se po třech měsících vrací do Sunnydale a Giles zůstává v Anglii.
Když však Giles zjistí, že První Zlo se snaží pozabíjet všechny potencionální přemožitelky a dům Rady pozorovatelů je vyhozen do vzduchu, přijíždí Buffy na pomoc. Po celém světě shromažďuje potencionální Přemožitelky a přivádí je k Buffy, aby je vycvičila. Je velmi zděšen, když se dozví, že Buffy nechala Spikovi odoperovat čip a on je nyní pro všechny hrozbou. Spojí se proto s Robinem Woodem, ředitelem Sunnydaleské střední a domluví se, že Spika je nutno odstranit. Robin se úkolu rád ujme, neboť mu kdysi Spike zabil matku a on se chce pomstít. Spike se však ubrání, Buffy se vše dozví a strašně se na Gilese naštve. Dost dlouhou dobu mezi nimi panuje napětí, které vyprchá až těsně před finálovou bitvou. Poté co je Sunnydale zničeno a Brána pekla zavřena, se Giles vrací do Anglie, kde si pod svá křídla bere Andrewa.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Any :) Any :) | Web | 1. ledna 2012 v 16:55 | Reagovat

Já dobrý. Vy? Jinak zajímavý článek! :-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama